Öne Çıkan Yayın

Blog hakkında uyarı!

Merhaba değerli ziyaretçilerim. Bundan sonra bu blogda yeni gönderiler yapılmayacak yorumlar yayınlanmayacaktır. Takip etmek için linklerdek...

İkea Havluya Kumaştan Aplike (beyaz)

>> 29.09.2009

İkeadan alıp aplike yaptığım sarı havludan sonra bir tane de beyazından yaptım, ikeanın havluları gerçekten de çok kaliteli uzun zamandır bekletiyordum bu şekilde değerlendirdim güzel de oldu.
Makinede nasıl aplike yaptığımı fotoğraflarla burda anlattım.

Bu havluyla ilgilenenler pasajımı ziyaret edebilir detaylı bilgi için iletişim adresimden bana ulaşabilirler.

Read more...

İkea Havluya Kumaştan Aplike (sarı)

>> 28.09.2009

İkea marka havlunun üzerine pamuklu kumaştan aplikeler yaptım, makinede aplikeyi nasıl yaptığımı aşağıdaki fotoğrafta aşama aşama göstermeye çalıştım umarım anlaşılır olmuştur.
Aplike yaptığım beyaz havlu için tıkla

Bu ürünle ilgilenenler Pasajımı ziyaret edebilirler.
Ürün bilgisi ve detayları için iletişim adresimden ulaşabilirsiniz.Aplike yapımı... önce kumaştan kullanacağımız bölümü, dışında pay bırakacak şekilde kesiyoruz, parçaları kumaş tela üzerine ütüyle yapıştırıyoruz sonra parçaları havlu üzerine iğneleyip kenarlarından teğelliyoruz, makineyi en sık ayara getirip zigzag ayarında etrafını sararak aplikeyi havluya monte ediyoruz, sarma işi bitince teğelleri söküp ince nakış makasıyla sardığımız ipleri kesmeden dıştaki fazla kumaşı keserek çıkartıyoruz.

Read more...

Tıklanabilir Mail Adresi Verme Kodu

>> 27.09.2009

Ziyaretçilerinizin size mail gönderebilmesi için profilimin tamamını gör bölümünden, eğer 'göster' i işaretlediyseniz mail adresinize ulaşması gerekir (bir çok ziyaretçi bunu bilmeyebilir)...ya da sayfanıza adresinizi yazarsınız, adresi kopyalayıp yapıştırması gerekir, aşağıdaki kodla artık bloggerda sidebarınıza ya da postlarınızın içinde herhangi bir yere mail adresinizi tıklanabilir şekilde yerleştirebilirsiniz.

<*a href="mailto:buraya mail adresini yaz">buraya 'iletişim' ya da 'mail' gibi bir kelime yaz<*/a*>

!!! kodun çalışmaması için ben araya yıldızlar ekledim siz tüm yıldızları kodun içinden kaldırıp öyle ekleyin yoksa çalışmaz.


bu kodu sidebara eklemek için gadget ekleden html/JavaScript i seçip yapıştırın ve kaydedin...eğer yazınızın içine ekleyecekseniz html düzenleden ekleyin.

kod eklendiğinde böyle görünecektir.... iletişim adresim

kaynak

Read more...

Tarçın Çubuğundan Kokulu Kapı Süsü

>> 26.09.2009

Dün erzak dolabımı düzenlerken bir paket tarçın çubuğu buldum, bunları yemek için değil birşeyler yaparım niyetiyle almıştım ve unutmuşum, çubukları boncuklarla beraber ipe dizdim, üst kısmındaki boncuklu yuvarlak şey de bir zamanlar bilezikti, bu bileziği yumuşak plastik bir parçayı kesip üzerini tutkallı gazete kağıdıyla kaplayıp boyayarak yapmıştım, en son vernikleyip üzerini yassı boncuklarla süslemiştim, biraz geniş yapmışım bu yüzden kullanılmadı, şimdi tarçın çubuklarıyla beraber kapı süsü oldu.

Read more...

Ekoseli Kot Çanta Diktim

>> 25.09.2009

Çok şükür nihayet bitti, uzun zaman önce başladım elimde süründü de süründü, nihayet bu gün saplarını takıp üzerini süsledim ve görücüye çıkmaya hazır:)
Kot kumaşı kadıköy kumaş pazarından ekoseli kumaşı da maltepe de sık sık uğradığım kumaşçımdan almıştım.
Modeli tamamen kendim tasarladım, öndeki kapak gibi duran ekoseli bölüm aslında kapak değil sadece kapak süsü verilmiş, ağız kısmı açık henüz karar vermedim ya çıt çıt dikerim ya da lacivert lastikle öndeki düğmeye bağlantı yapabilirim, sap boyu rahatlıkla omuza takılacak ölçüde, ön kısmı ekoseli kumaş, güpür parçası ve büyük boy düğmeyle süsledim.

Renkler beni müthiş cezbetti lacivert beyaz ve kırmızının uyumunu çok seviyorum.

Bu arada artık ben de pasaj'dayım, bazı ürünlerimi burdan alabileceksiniz, ilk ürünümü de ekledim, bu çantayla ilgilenenler burdan ulaşabilirler.

Mail adresim
Read more...

Gül Süslemeli Kapitone Peçetelik

>> 15.09.2009

Sevgili arkadaşım gönüldenele bana geçen yıl kendi diktiği kapitone peçetelik ve tepsi örtüsünü hediye göndermişti, bizde kermes için 50-60 takım diktik aynı gün hepsi satıldı hatta devamı gelir mi diye soranlar oldu, istek üzerine bir tane daha diktim bu seferki biraz daha değişik oldu kenar fırfırının aynısını bulamayınca bulduğuma razı oldum, bu da gayet şık oldu, istediğim sonucu verdi aslında.
Köşelerine, önceki havlularda kullandığım teknikle güller yapıp süsledim.Read more...

Minik Pembe Güller Yaptım, Havlulara Taktım

>> 11.09.2009

Minik minik pembe güller yaptım sonra da onları havlulara taktım:) malum havlu süslemeleri benim en sevdiğim işlerden, yine el ayak havlu takımı diktim, bu da benim için değil malesef, sipariş... zaten kendime yapsam kullanmaya kıyamam eninde sonunda yine yerini bulur gider.

Krem rengi havlulara altın krem dantel diktim ve köşelerini elde hazırladığım güllerle süsledim, bu tarzı daha çok seviyorum galiba.

Havluların sahibi şurdaki havlu takımını beğenmiş ondan istemişti, malesef aynı malzemeyi bulamadım, ona en yakın malzemeyle bu takımı diktim, bire bir aynısı olmadı fakat bunun da ayrı bir güzelliği var, beğeneceğini umuyorum.
Read more...

Cam Eşyaları Boyayalım

>> 8.09.2009

Eskileri değerlendirme etkinliğinin Eylül ayı ev sahibi orgucantam.blogspot.com
etkinliğe ben de yenilediğim kül tablalarımla katılıyorum, etkinlik için önceden eklediğim konuyu yenileyerek öne aldım.

Porselen boyasını buldum ya elime geçeni boyamışım, boyama operasyonlarımdan küllüklerimde nasibini aldı, şekilde görüldüğü gibi.
Bu küllükler düz beyaz camdı porselen boyasıyla sadece taban kısımlarını boyadım, üst kısmına da kürdan yardımıyla beyaz çiçekler yaptım ve fırında bir güzel pişirdim. (kahvaltı tabaklarımı boyadım konusunda boyalar ve yapılışı hakkında bilgiler verdim)

Bu boyalar pişirildikten sonra bulaşık makinesinde bile rahatlıkla yıkanabiliyor. Aynı şekilde çay bardaklarını ve tabaklarını da boyayıp güzelleştirebilirsiniz, ama sadece dıştan boyayın içine boya sürmeyin. Benim çay bardaklarım kırıldı yenilerini yapmayı düşünüyorum.

Daha önce de bu boyalarla Kahvaltı tabaklarımı ve Servis tabağımı boyamıştım.

Read more...

Böyle Domates Gördünüz mü?

>> 7.09.2009

Bu domatesleri eşim Yakacık'da bahçe yapanlardan almış, ilk defa böyle bir tür gördüm, renkleri çok hoşuma gitti, boyları cherry domatesler gibi küçük, tatları da gayet güzel, umarım genleriyle oynanmış ürünlerden değildir.

İnternetten biraz araştırayım dedim bunların biraz büyüklerine kırım ya da hazar domatesi demişler, bazı yerlerde black cherry, black prince ya da sadece siyah domates gibi isimler yazılmş, benim domateslerimin hangi kategoriye girdiği konusunda net bir bilgi edinemedim.

Tanıyan bilen varsa domateslerimizin ailesini arıyoruz...daha olmadı yakın akraba da olur:))

Read more...

Gümüş Kontürlü Boyama Seccade

>> 6.09.2009

Kardeşimin çeyizleri arasından yıllar önce yaptığımız el boyaması bir de seccade çıktı, lacivert saten üzerine çizilen desen, gümüş rengi kumaş boyasıyla kontürlenerek yapıldı, kenarlarına lame kumaştan fırfır geçirilip aynı kumaştan birde tespih torbası dikildi ve üst köşeye bağlandı.

Read more...

Kumaş Kombinasyanu Havlu Takımları (pembe-beyaz)

>> 5.09.2009

Bu da renkli el ayak havlu takımlarının sonuncusu, kenar kumaşını çok beğenerek aldım, çıtı pıtı minik çiçekleri var, bu takımda el havlusunu beyaz yaptım bu şekilde de güzel oldu.Bunlar da diğerleri

Read more...

Kumaş Kombinasyonu Havlu Takımları (pembe)

>> 4.09.2009

Evet bunlar da renkli takımlarımın içinden benim gözdelerim, şeker pembesi havlular ve dökümlü çiçekli kumaşlarıyla rengi gibi şeker oldular.... bu kadar el ayak havlu takımını ne yapacaksın diye merak eden olursa hemen söyleyeyim bunlar kız kardeşimin bohçalarına koyulmak üzere yapıldı, kayınvalide iki elti ve iki görümceye hediye olarak gitti güzel günlerde kullansınlar.
Read more...

Kumaş Kombinasyanu Havlu Takımları (sarı)

Kumaş kombinli el ayak havlu takımlarının bir diğeri de sarı renkli havlularım, bu takımın kumaşını parça kumaş satan bir dükkandan almıştım tiril tiril dökümlü dokusuyla havlu üzerinde çok şık durdu.

Mor kombinasyonlu havlu takımı
Yeşil kombinasyonlu havlu takımı

Read more...

Kumaş Kombinasyonu Havlu Takımları (yeşil)

Turunculu yeşilli el ayak havlu kombinasyonum, havlularımın renk tonuna uygun kumaş bulmakta çok zorlandım doğrusu, zor bir yeşil seçmişim malesef.

Bu serinin ilk takımını görmek isterseniz tıklayın...onun rengine herkes bayıldı tabi ben de.


Read more...

Dolgulu Peluş Aplikelerden Ne Yapayım?

>> 3.09.2009

Kermes dönemleri evim dikiş evine döndüğü için herkes elindeki malzemeyi bana getirirdi, işte o malzemelerin içinden bir sepet dolusu bu cicilerden çıktı, kim bilir ne zaman ne için alınmışlardır sanırım bunlar artanlar...çok güzel bişeyler bunlar yumuş yumuş bayıldım.

İçleri elyaf dolgulu bu sevimli aplikeleri ziyan edemeyiz tabi, önümüzdeki kermes için bi şekilde değerlendirmeliyim, kaç gündür düşünüyorum bunlardan ne yapacağıma hala karar veremedim, aklıma bebek şapka ve atkısı, bebek battaniyesi, bebek odası sepeti süslemesi falan geldi aslında hatta peluş kaplamalı albüm bile olabilir, ama hiç birisine tam olarak karar veremedim.

Bunlardan yapılabilecek güzel fikirlere ihtiyacım var aslında, şöyle değişik ve kermeste ilgi görebilecek bişeyler istiyorum. Fikri gelen varsa bana verebilir mi? bi zahmet :):)

Read more...

Organze Tülden Basit Çiçek Yapımı

>> 2.09.2009

Dikiş odamda o kadar çok malzeme birikmiş ki nerde ne var ben bile unutuyorum bazen, şöyle bir toparlayayım derken kermeste değerlendirmeyi düşündüğüm organze çiçekler çıktı ortaya, organze tül parçalarından yapılan çiçeklerin nasıl yapıldığını merak eden olursa aşağıda kağıt üzerinde göstermeye çalıştım.Kare şeklinde kesilmiş organze parçalarını önce ortadan üçgen şeklinde katlıyoruz sonra o üçgeni tekrar bir üçgen şeklinde katlayıp kırmızıyla işaretlediğim yerlerden teğelliyoruz ve büzdürüp dikiyoruz, aynı şekilde beş tane yaprak yapıp hepsini en alttaki resimdeki gibi üst üste getirerek birbirine teğelleyip hepsini beraber büzdürüyoruz ve dikiyoruz...(model kağıt olduğu için 5. resimde yaprakların açık olarak birleştirildiğine aldanmayın önce tek tek büzdürülüp sonra diğerleriyle birleşecekler)... daha sonra göbek kısmına pul ya da boncuklar işleyip orta kısmını oluşturuyoruz.

Bu çiçekler üst resimde de görüldüğü gibi oldukça büyük boyutlarda, isteyen bunları istediği boylarda yapabilir.

Bu tür süslemeleri istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz, yatak örtüsü, kırlent,masa örtüsü ya da banyo paspası aklınıza ne gelirse gayet şık ve gösterişli oluyor. Yaprakları birleştirmeden tek tek kullanarak çiçeklerin etrafına yaprak olarakta kullanabilirsiniz.

Read more...
Related Posts with Thumbnails

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP