Öne Çıkan Yayın

Blog hakkında uyarı!

Merhaba değerli ziyaretçilerim. Bundan sonra bu blogda yeni gönderiler yapılmayacak yorumlar yayınlanmayacaktır. Takip etmek için linklerdek...

Dantelli Taşlı Fırfırlı Havlu Takımı

>> 31.03.2010

Mürdüm krem kadife havlulardan diktiğim el ayak havlu takımım, bir zamanlar her yerde karşımıza çıkan porselen bebeklerin vintage tarzı süslü elbiselerine benzedi. Dantelden fırfırlar, taşlı tokası, mürdüm piliseli kenar süsü hepsi bir araya gelince hayal ettiğimden daha farklı ama daha çekici bir görsellik oluşturdu. Ümitsizce başladığım süsleme bana göre başarıyla sonuçlandı, umuyorum kermeste ilgi çeken parçalardan biri olur.
Read more...

Siyah-Beyaz-Zebra-Kırmızı-Deri-Taş

>> 29.03.2010

Siyah-beyaz-zebra-kırmızı-deri-taş ....işte en sevdiğim malzemeleri bir arada kullanabildiğim çalışmam.
Kermes için aldığımız havluların içinden iki tane zebra desenli havlu çıktı, bu havluları her seferinde elime alıp bir kaç malzemeyle hayalen kombinleyip sonra istediğim şeyin bu olmadığına karar verip defalarca geri bırakmışımdır. Bunu düşünüp dururken bir çok değişik havlu diktim ve nihayet istediğim şeyi buldum...Deriden kalpler kesip aplike ettim kenarlarına kırmızı dantelden ince bir fırfır oluşturdum, kenarlarına swarovski taşlar yerleştirdim, alt kısma da biraz deri ve taş koyunca birbirini daha bir tamamladı.

Yani bir ürünü yapmak değil tasarlamak ve karar vermek asıl zor olan ve vakit alan... karar verdikten sonra dikmesi iş değil:)

Bazen bana sorarlar 'bunlar kullanışlı oluyor mu' diye
el cevap:) tabiki hayır... düz bir havlu gibi kullanamaz onlar gibi haldır huldur yıkayamazsınız iki günde cılkı çıkar, verdiğiniz emeğe de paraya da yazık olur..eee o zaman neden yapıyoruz bunları? bana sorarsanız görsellik için ben sadece dekoratif amaçla kullanmayı tercih ederim ya da çeyizlere bohçalara şıklık olsun diye konulabilir.... 'hiç kullanamaz mıyız?' diye sorarsanız, kullanırsınız tabiki sadece biraz dikkatli ve nazik davranırsanız daha uzun süre deforme olmamış havlularınız olur, dikkatten kastım özel zamanlarda misafirlere çıkarın mesela, nazik programda ya da elde yıkayın...makineye de atabilirsiniz bir şey olmuyor ama ne kadar sık yıkandığı önemli, sık yıkama çabuk yıpranma demektir... ayrıca yıkarken yastık kılıfının içine koyarsanız taşları zarar görmez.


Read more...

Rengarenk Sutaşı Süslemeli Havlu Takımı

>> 28.03.2010

Geçen hafta başı malzeme alışverişi yapmak için gittiğim Eminönü'nde rengarenk sutaşı malzemelerini görünce hemen atladım, renkli sutaşıları herzaman severdim ama bunlar daha bir başka, enleri sanırım 1cm den az daha geniş bu yüzden daha bir albenili görünüyorlar.

Dikerken de diktikten sonra da gözümü alamadığım bir renk cümbüşü... kaç gündür canım renk görmek istedikçe gidip gelip bakıyorum arada bir seviyorum da :):) eee beni anlayan anlar...Read more...

Saten Dantelli Güpürlü Havlular

İki krem kadife havlu, mürdüm saten dantel karışımı kenar süslemesi ve bir parça güpür... Güpür parçanın modelini çok beğenmiştim, sanki üzerinden zincirler sarkmış gibi görünüyor, renkli fon üzerinde hoş bir bütünlük oluşturdu.

Read more...

Kurdeleli Ponponlu Havlu Takımı

>> 27.03.2010

Renk renk kurdeleler ve ponponlarla süslediğim el ve ayak havlusu takımı yine kermes için, ayak havlusu oldukça büyük ve kalın dokumalı olduğu için paspas niyetine kullanıma uygun.

Detaylı son ütüsü yapılmadığı için alt fotoda biraz şekilsiz çıkmış:)
Read more...

Dök(tüm) Dolabımı :)

>> 22.03.2010

Sevgili örgücü ninemiz (benim yaşımdakilerin ablası tabi :)) dök bakalım dolabını neler var görelim demiş, benim dolap dökmeme gerek yok çünkü bunları alacak kapasitede bir dolabım yok, herşey kutu kutu ortada, Allah'tan bu işlerim için kullandığım sadece bana ait bir çalışma odam var yoksa bu kadar çulu çaputu hiç bir normal aile evinde barındıramaz.

Aslında bir kaç kere bu mim ve ödül olayından hoşlanmıyorum diye yazmıştım amaa bu sefer yine bir esneme yapacağım kendime çünkü sevgili örgücü ablamı asla kıramam... o bizi asla kırmamıştır ... ikincisi de bayılırım ıncık cıncık kurcalamaya, hazır kermes dolayısıyla ortalık birbirine girmişken bir de yeni makinemi edinmişken çekivereyim benim çaput çarşısını da millet çöp ev nasıl olur görsün dedim...tabiki bu düzenlenmiş hali ayıp olmasın diye saatlerce toparladım :)

İlk iki fotoda kitaplığımın her tarafını kaplayan kumaşlarım ve yine malzeme kutularıyla dolu kırmızı kanapem var.

Aşağıdakiler de hem kermese ait hem de bana ait dikişte kullandığım kenar harçları pullar boncuklar kurdeleler biyeler tüller danteller ve incik boncuklardan oluşan kutularca malzeme, ufak çaplı bir tuhafiye açabilirim sanırım:)Read more...

İşlemeli Tül Dantelli Havlu

Kermesimiz için gelinlikçi arkadaşlarımızdan gelen işlemeli tüllü organzeli parçalardan değerlendirme havlu süslemem... kenarlarına birbirine simetrik diktiğim organze dantel ince ve zayıf dokusu, altın gümüş karışımı rengiyle krem havluyla bütünleşti. Dantellerin birleşmesiyle orta kısımlarda oluşan oval boşluklara da yine gelinliklerde kullanılan incili tüllü kumaşlardan oyarak çıkardığım çiçekleri yerleştirip diktim, havlu üzerindeki tüm malzeme el dikişiyle sabitlendi.

Fotoğraf makinem çok iyi olmasına rağmen ben bir türlü ışığı ayarlayamayınca fotoğrafı shoplamak zorundakaldım bu da orjinal görüntüyü biraz değiştirdi, göründüğünden çok daha güzel oldu aslında.

Read more...

Sesiber'e Destek Veriyoruz Dostlar

>> 20.03.2010

Değerli dostlar sesiber'e destek oluyoruz, kendisi Etsy Cic Team'ın "Spring Flower" temalı oylamasına katılmış, şu an açık farkla önde gidiyor zaten, bize düşen de hep beraber arkadaşımızın yanında olmak...

Oylamaya katılmak bir tık kadar kolay üyelik gerekmiyor, önce bu adrese giriyoruz ve #16 by sesiber yazısını oyluyoruz.. Sesiber fotoğraftaki keçe çiçekleriyle oylamaya katılıyor..

Read more...

Düğmeli Yoyolu Havlu Takımı

>> 19.03.2010

Efendiim... işte bu da benim sabah şekerim, bittiği günden beri gidip gelip buna bakıyorum içim açılıyor. Bu kumaşımı cuma pazarından almıştım bir de aynısının siyah beyazı var, model çok hoşuma gitti, sanırım bir tane de siyah beyazını yapacağım bunun.

Kumaşın kenarlarına ince dantel görünümlü malzemeden diktim, biraz hareket katsın diye aynı kumaştan yoyolar hazırlayıp ortalarına büyükçe kırmızı düğmelerden koyup havlu üzerine keyfime göre yerleştirdim.

Bu düğmeler sevgili elif şen'den bana hediye gelmişti, gönderdiği bir kutu dolusu aksesuar ve düğmeye hala gidip gelip bakıyorum onları tek tek seviyorum:) Tekrar teşekkür ediyorun arkadaşıma. Elif'in hediyesini burda yazmıştım

Bilmeyen varsa Yoyo çiçeğinin yapılışı hakkında link verdiğim yazıyı okuyun.

Read more...

Bahar Çiçekli Havlu Takımı

>> 18.03.2010

Havlu kumaş kombinasyonu havlu takımlarından bir tane daha... bu sefer yeşil ayak havlusunun üzerine çiçeklerle dolu kumaşımı yerleştirdim kenarlarını siyah kadife kurdeleden çerçeveledim, ilk önce pek beğenemedim gibi oldu, diktikten sonra ortaya çıkan görüntüye bayıldım, eve gelip giden arkadaşlar da beğenip onaylayınca daha da içime sindi.

Değişik renklerde olduğu için satılıp satılamayacağı konusundaki gelgitlerim daha kermese çıkmadan üç kişinin talip olmasıyla geçiverdi... tabi kermese çıkmadan satamayacağım için ilk kim gelirse o alacak...hiç kimse almazsa ben seve seve alır tepe tepe de kullanırım :) :)

Read more...

Siyah Dantelli Taşlı El Havlusu

Malzemelerin içinde tam bir havlu eni kadar siyah dantelimiz vardı, Birsen'cim gümüş siyah kordonla danteli beyaz havlunun üzerine koyup bunu böyle yapmalıyız diye atıldı, siyah beyazın uyumu hepimizin hoşuna gitti.
Bir havluyu üç kişi oluşturduk voltran gibi :)) tasarımı Birsen den, dikmesi benden, kordonu kenarlara geçirmesi de Sevim den.... bir de en son üzerine damla taşlar işlendi onu da Birsen'e havale ettik.

Read more...

Kendinden Pul İşlemeli Çeyizlik Ayak Havluları

>> 17.03.2010

Arkadaşlarım Sevim, Birsen ve ben üç kafadar neredeyse her gün bizim evde harıl harıl dikiş dikiyoruz, kermese az kaldı ve yapacak daha çok iş var.

Kendinden ayak şekilli pul işlemeleri olan ayak havlularından geçen yıl da çokça yapmıştım, bu havluların kendinden pul işlemelerini herkes beğendi ve hemen tükendi, kenarlarına enli organze fırfır ve pullu şerit kenar süslerinden dikince ortaya tam çeyizlere yakışır bir güzellik çıktı.Read more...

Eyüp Sabri Tuncer Paketlerim Geldi :)

>> 16.03.2010

Eyüp Sabri Tuncer' den paketim hatta paketlerim bu sabah geldi nihayet. Paketler diyorum çünkü bir kendime bir de kızım için sipariş vermiştim. Gerçekten süper bir kampanya hazırlamışlar... eee köklü firma tabii yakışmış :) 5 tl üstü siparişlerde böyle hediyeler vermek her babayiğidin harcı değildir.

İki oda parfümü ve bir tane kadınteni kolonyasına Perfume Jewels in cherry pie seti, lavanta ve beyaz zambak kolonyasına silky touch seti hediye geldi. Lavanta kolonyası acayip bişey yalnız, nefesim kesildi desem yeridir, kadın teni ve beyaz zambak harikaydı.

Ben ürünleri incelerken arkadaşım Sevim çıkageldi, kendisi lavanta kesesini cebinde gezdirecek kadar bayılıyor bu kokuya, ona gösterdiğimde tek kelimeyle mest oldu, hazır meraklısını bulmuşken hediye ettim gitti. Diğer arkadaşım Birsen'cim de kadın teni kolonyasını beğendi o da ona gitti, geri kalanlar kızımla bana :)

Parfümlü losyonu, el ve vücut kremi ve sprey parfümden oluşan setlerin ikisinin de kokusu birbirinden çekici, el kremi ipeksi bir his bırakıyor. Bu tür kampanyaları her zaman kaçıran ben bu sefer sevgili Bilun sayesinde yakalamanın mutluluğunu yaşadım, kampanyayı onun blogundan duymuştum.

Kampanya yoğun talep üzerine 25 marta kadar uzatılmış, blogcu arkadaşlar çokça yazdılar duymayan kalmamıştır sanırım, ola ki duymayan varsa elini çabuk tutsun böyle bir fırsat her zaman denk gelmez.

Read more...

Aplike Çiçekli Ayak Havlusu

Kendinden desenleri olan havluları süslemekten çok hoşlanmam aslında, bu ayak havlusunun da üzerinde çiçekler dallar gibi oymalı desenler vardı, kermeste satılabilmesi için üzerine biraz çalışma yapmalıydım, sonunda üzerine aplike uygulamaya karar verdim.

Köşedeki çiçeğin deseninden kalıp çıkartıp şekline uygun pembe minik pötikareli kumaştan aplike yaptım, yaprak dal gibi oyuntularla fazla oyalanmamak için sadece gümüş simli kenar şeridinden geçirdim, bu desenin ortaya çıkmasını sağladı.
Read more...

Fujifilm finepix s 1500 Örnek Fotoğraflar

>> 13.03.2010

Fujifilm finepix s 1500 makinemle yaptığım ilk çekimlerimden bir kaç örnek vereyim. Acemi olduğum için şimdilik sadece otomatik ayarı kullandım buna rağmen sonuç mükemmele yakın, bu işten anlayanların fotoğrafları kim bilir nasıl olurdu.

Gece çekimleri gayet güzel, 12x optik zoomla en uzaktaki obje bile cam gibi yakınımızda (bozuk gözlerimle 2 metreden fazla bir mesafede kızımın facebook a yazdıklarını açık ve net okuyabiliyordum yani o derece...gülmeye başlayınca yakalandım:)

Makinenin makro çekimlerindeki başarısı beni çok etkiledi, özellikle bunu çok istiyordum.

Özelliklerini tek tek saymayayım, zaten bir çok sitede var ama beğendiğim özelliklerinden birisi de panoramik çekim modu oldu diyebilirim, her zaman hem yakın hem geniş açılı fotoğraflar çekmek istemişimdir özellikle boydan boya şahane manzaralı yerlerde tüm manzarayı kapsayan bir fotoğraf çekmenin hayalini kurdum, normal çekimlerle bunu yapmak imkansızdır, benim için artık imkansız değil. En kısa zamanda şahane bir manzara bulup panoramik çekim yapıp sizlerle paylaşmak istiyorum.

Makinemle çektiğim şahane lale fotoğrafları için tıkla
Read more...

Yeni Fotoğraf Makinem (fujifilm finepix s 1500)

El sanatlarıyla ilgilenen blogcular çok iyi bilirler ki bizim için fotoğraf kalitesi çok önemlidir.
Benim de en çok canımı sıkan bu netlik konusuydu , veee nihayet cam gibi görsellerle keyfime keyif katabileceğim fotoğraf makinemi aldım.
İki yıldır cep telefonumla çektiğim fotoğrafları paylaştım, kör topal idare ettik ama artık emek verdiğim herşeyin orjinal haliyle görünme zamanı geldi.

Aslına bakılırsa ben şöyle ufak pratik bişey düşünmüştüm, dün teknosa da bu makinenin indirime girdiğini görünce yakından incelemeye aldım, kendisi tam anlamıyla profesyonel olmasa da onlara oldukça yakın özellikler sunan bir makine, emsalleri bunun en az 2-3 katı.
Zaten bana öyle çok profesyonel bir makine lazım değil, bu bana fazlasıyla yeter de artar bile :)

İnternette çok daha uygun fiyatlar gördüm ama elektronik aletlerde üçün beşin hesabını yapmadan, bilindik, garantisinden emin olduğum, aradığımda karşımda muhattap bulabileceğim yerden, görerek dokunarak alış veriş yapmak bana daha akıllıca gelir..... GG da bir çok makinenin yurt dışından geldiğini ve garantisinin de sadece geldiği ülkede geçerli olduğunu öğrendim, bazıları stok fazlası fabrikaya gönderilip tekrar sıfırlanan ya da az kullanılmış hatta teşhir ürünü olabiliyor, yani güvenmek emin olmak zor.

Teknosa da 19 tl karşılığında makinenizi çalınmaya kırılmaya ıslanmaya ya da bozulmaya karşı sigortalatabiliyorsunuz da.
Sonraki postta makinemi tanıma aşamasında çektiğim kareler gelecek... onları görünce daha önce çektiğim fotoğrafların ne kadar kalitesiz olduğunu çok daha iyi görmüş oldum.

Fujifilm finepix s 1500 örnek fotoğraflar için tıklayın


Read more...

Dünya Kadınlar Günü Hediyelerim

>> 8.03.2010

Evet dostlar...8 Mart Dünya kadınlar günü vesilesiyle sevgili Bahar'ın bizleri bir araya getirdiği hediyeleşme etkinliğinde bana gelen hediyem şahane bir çanta, yanında da yine şık bir özel gün çantası var.
Bu çantayı bana kim mi gönderdi? ümit burcu blogunun sahibi sevgili fikir işçisi
Çantaya bayıldım, hem kumaşı hem tasarımı hem dikişi son derece kaliteli, sevgili arkadaşım özene bezene hazırlamış belli ki, ellerine sağlık kendisine çok çok çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum.

Bu arada bu çantaya kızım el koyacak galiba, geldiği günden beri yalvarıyor çantaya zincirden bir sap takıp kendisi kullanacakmış, rengine modeline bayılmış, iki gündür oyaladım ama unutacağa benzemiyor :)

Hediyeleşme etkinliğinde benim gönderdiğim hediyem umut ediyorum bu gün sahibinin eline ulaşacak, bir kaç gün önce kargoya vermeme rağmen baya gecikmeli gidecek, çünkü kargo şirketinin şehrin o bölgesine sadece pazartesi günleri dağıtımı varmış, benim hediyemi burdan görebilirsiniz

Hediye çekilişinde bana çıkan arkadaşım Fatma Özen gönderdiklerimi beğendiği için çok mutlu oldum güzel günlerde kullansın... yazısı burda

Birde dostluk ödülüm varmış efendim sevgili uzmanamatörden, aslında bloglar arası ödül olayını pek sevmiyorum ve kabul etmiyorum ama çok sevdiğim arkadaşımı red etmiş olmamak için hem de dünya kadınlar günü olduğu için bu seferlik geri çevirmek istemiyorum, ayrı bir post açmadan hazır hediyelerim konusu da denk gelmişken değerli dostuma bu hediye için teşekkürümü ileteyim istedim.


Read more...

Turuncu Leoparlı Güllü Havlu Takımı

Bu turuncu kare ayak havlularını görünce alıp getiren arkadaşlara içimden söylenmiştim aslında ''bunlardan ne olur ki? bu rengi kim alır? başka renk bulamadılar mı? '' gibi düşünceler geçti aklımdan.. Nerden bileyim ki bu turunculardan bu kadar cezbedici ve tam tamına benim tarzım şeyler çıkacak.
Turuncu ayak havlusuna krem el havlusunu takım çalıştım, kumaşların içinden bulduğum leopar desenli polyesterli kumaşla havluları kombinleyince ortaya gözümü alamadığım renk uyumu çıktı.
Leoparı havlunun üzerine tutunca arkadaşım ''olmaz bu alakasız durdu'' demişti, dikmeden önce insan yanılabiliyor, birbirine uymadığını düşündüğümüz malzemeler bir araya gelince bazen bizi şaşırtıveriyorlar, benim başıma sıkça geldiği için malzemelere ilk bakışta ön yargılı yaklaşmıyorum artık :)
Bu gülleri daha önce burda burda ve burda kullanmıştım.

Read more...

Krem - Bej El Ayak Havlu Takımı

>> 7.03.2010

Geçmiş yıllardan elimde onlarca rulo kenar süslemeleri var, şerit şeklindeki bu süslemeyi organze fırfırla beraber kullandım, el ve ayak havluların renkleriyle son derece uyumlu oldu.
Bu arada el havlularının ve kenar şeridinin desenlerinin birbirine benzediğini fark edince keyifli bir sürpriz oldu.

Read more...

Pembe Dantelli Nakışlı Havlu Takımı

>> 6.03.2010

Havlu süslemelerinde havlu üzerinde desen ya da nakışı çok tercih etmem, olaya ne kadar renk girerse iş o kadar zorlanır aslında.
Bu çiçek nakışlı havlu öyle olmadı, elimde ona uygun dantel olunca işim kolaylaştı, kenarına köşesine dikiverdim, günlük kullanıma uygun gayet şirin bir el ayak havlu takımı oldu.

Read more...

Lila Pötikareli El Ayak Havlu Takımı

>> 5.03.2010

Kermes işlerine odadaki dağ gibi havlu yığınından başladık bakalım hayırlısı.
Havlu kumaş birlikteliğini çok sevdim, benzer havlu takımlarından kız kardeşimin çeyizi için de bolca dikmiştim.Diğer kumaş havlu kombinasyonları için tık tık

Read more...

Bunlar da Benim Hediyelerim

>> 3.03.2010

Sevgili blog dostum Bahar blogcular arasında hediyeleşme etkinliği başlatmıştı, bu tür etkinliklere pek katılamadığım için bu sefer ben de olayım istedim. Bana kim çıktı söylemiyorum sürpriz olması gerekiyor ama ne göndereceğimi gösterebilirim.

Çok yoğun bir şekilde kermes hazırlıkları yaptığım bu dönemde ancak bu havluyu hazırlayabildim, diğer hediyem de daha önce yaptığım fermuarlı örgü çantam bunları göndereceğim sevgili blog dostum fatma özen umarım beğenir ve severek güzel günlerde kullanır.

not: 8 mart dünya kadınlar gününde bana gelen hediyemi görmek isteyen burdan buyursun :)

Read more...
Related Posts with Thumbnails

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP